Soutěžní týmy

Během venkovní i halové sezóny se účastníme ligových turnajů ve všech kategoriích. Týmy jsou sestaveny z velké části z juniorských hráčů, samostatné tréninky dospělých hráčů zatím neprobíhají.

MIX

Smíšená kategorie patří mezi naše koníčky. V hale jsme do ligové soutěže nakoukli v sezoně 2011 a nezvládli se kvalifikovat do 1. ligy. Následující dva roky jsme se kvalifikovali a skončili na posledních dvou místech. Ale přišla sezona 2014 a s ní zlaté medaile, následované stříbrem v dalším roce. Konkurence se stále přiostřuje a patříme do české špičky, i když udržet se tam je čím dál těžší.

Venkovní kategorie je o poznání těžší, sice od roku 2012 hrajeme ligovou soutěž, ale na medaili to zatím nebylo. Třeba letos.

P.S.: halová kategorie mix se hraje na 3 ligy (přes 30 týmů), venkovní kategorie se hraje na dvě ligy (přes 17 týmů). A do haly stavíme už 3 roky také B tým.

Taktický trénink, ZŠ Štefcova
KŠ Mix v roce 2016

OPEN

Kluci se do halové kategorie Open přihlásili v roce 2013, v roce 2014 vyhráli 2. ligu a v sezoně 2016 dosáhli na zatím největší úspěch - bronzové medaile. Do sezony 2018 vstoupíme rovnou na finálový turnaj díky dobrému umístění v uplynulé halové sezoně.

Venku je to, tak jako v mixu, o trochu těžší. I tak ale už od roku 2014 hrajeme venkovní soutěž, sice bez oslnivých úspěchů, zato občas potrápíme leckterého favorita. 

P.S.: halový open se hraje na 3 ligy (přes 27 týmů), venkovní soutěž se hraje na dvě ligy (přes 17 týmů).

Open 2017
KŠ Open, VB Women, 2016
VB 2017

WOMEN

Holky z Kulaté šachovnice se spojily s hráčkami z východních Čech (Náchod, Slatiňany, Jilemnice) a už několik sezón hrají pod názvem Východní Blok. Z původně malého týmu juniorek vyrostl ambiciózní tým plný odrostlých i stávajících juniorských hráček. Velkým milníkem byl rok 2016, kdy se tým poprvé složil i na venkovní ligu a od té doby jen roste. Kromě české ligy a pár přípravných turnajů se holky pod vedením spoluzakladatelky KŠ, Terez Čermákové, začínají účastnit i zahraničních turnajů a během léta se chystají na další velké women turnaje.

Z dosavadních výsledků je nejcennější 4. místo na HMČR v Brně (2016, 2017), 5. místo na Prague Winter (2017) a 3. místo na BlowOutu (2017). Hodně nadějí vkládáme i do letošní venkovní sezóny, kterou jsme slibně zahájily vítězstvím na prvním kvalifikačním turnaji na MČR. Že bychom konečně v září prolomily naši “bramborovou sérii” na finálových turnajích?